Start Rok 2015/2016 Żubry odwiedzają strażaków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Żubry odwiedzają strażaków PDF Drukuj Email
wtorek, 24 maja 2016 23:30, odsłon: 1783

Dnia 19 maja, grupa Żubrów wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Bardzo miły strażak – Pan Rafał Dawidziuk, zaprosił nas do specjalnej sali edukacyjnej „Ognik”. Oglądaliśmy tam różne filmiki, mówiące o tym, czego nie wolno robić i jakich sytuacji unikać, aby nie powstał pożar. Uczyliśmy się również, jakie działania trzeba podjąć, gdy pożar już wybuchł. Doświadczaliśmy sytuacji, kiedy pomieszczenie tonęło w kłębach dymu i mieliśmy okazję przycisnąć guzik uruchamiający prawdziwy alarm przeciwpożarowy. Poznaliśmy numery alarmowe i nawet dzwoniliśmy na nie, powiadamiając służby o zagrożeniach. Oczywiście i na szczęście zagrożenia te były nieprawdziwe.

Czekały też na nas wozy strażackie – ich wyposażenie naprawdę robi wrażenie. Ale najbardziej zapamiętamy moment, gdy włączył się alarm i strażacy zaczęli „zjeżdżać po rurze”. Na szczęście prawdziwego pożaru nie było – panowie zjechali specjalnie dla nas.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w strażackich hełmach przy wielkim, czerwonym wozie.

Nasza wycieczka była naprawdę ciekawa. Chłopcy z naszej grupy zadeklarowali, że w przyszłości chcą być strażakami.

Dziękujemy wszystkim panom strażakom, że tak dużo nam pokazali i tak wiele nas nauczyli.

 

 

A. Kolinko, J. Wołkowycka

 

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information