Start Rok 2015/2016 Zajączki małymi strażakami.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajączki małymi strażakami. PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 23:22, odsłon: 1884

Odwiedziliśmy Komendę  Powiatową PSP w Hajnówce, aby uczestniczyć w zajęciach w sali edukacyjnej Ognik. Naszym nauczycielem był sympatyczny pan st.strażak Adrian Surel. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz sposoby zachowania w sytuacjach kryzysowych. Tuż po wejściu dzieci zostały ubrane w kamizelki odblaskowe.  Przedszkolaki zdobywały wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Poznały m.in. numery alarmowe, aspekty pracy strażaka, zapoznały się z działaniem różnych instalacji przeciwpożarowych tj. gaśnic, hydrantów, czujników tlenku węgla oraz obejrzały  prezentację o strażaku Florku i kotach.

Chętni mogli wybrać numer telefonu 998  i przeprowadzić rozmowę ze strażakiem, prosząc o pomoc w zaistniałym zdarzeniu. Zaciekawienie wzbudził mini wóz strażacki wyposażony w niezbędny sprzęt. Wiele wrażeń dostarczyła  druga część sali edukacyjnej. Pomieszczenie które ma za zadanie symulować mieszkanie, a w nim np. urządzenia elektryczne, kominek, nawet choinka- przedmioty, które nieprawidłowo użytkowane mogą stanowić wielkie zagrożenie. Nie lada strachu dostarczył nam symulowany  pożar, dym z  kominka oraz paląca się choinka, a do tego  przeraźliwy sygnał alarmowy. Każdy dzielny przedszkolak - Dzielny Mały Ognik, otrzymał dyplom za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa pożarowego. Podziękowaliśmy naszemu prowadzącemu laurką i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Wielu już dziś chciało zostać strażakami, a  Bartek.M  stwierdził: „ a ja nie chcę być strażakiem, i nie chcę gasić pożarów, bo to niebezpieczne...”. Pasuje w tym momencie fragment piosenki : „Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują by do ognia się nie zbliżać - wszystkich ludzi informują. Taki strażak to bohater, chociaż dym go szczypie w oczy, ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć”.

 

 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information