Start Rok 2015/2016 Zajączki z wizytą w świecie książek.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajączki z wizytą w świecie książek. PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 21:53, odsłon: 1704

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już maluszki chętnie oglądają ilustracje, słuchają bajek. Niewątpliwie ciekawą formą rozwijania u dzieci zainteresowania książką i czytaniem jest organizowanie wycieczek do biblioteki. Mając na uwadze rozwój emocjonalny i intelektualny, Zajączki wybrały się właśnie do krainy książek, gdzie przywitała nas pani Agnieszka i pani Asia. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką.

Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Korzystamy bez pieniążków, wypożyczamy i po przeczytaniu zwracamy. Należy pamiętać, że o książki dbamy, nie zaginamy rogów, nie rysujemy po nich. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Wiele pozycji było im  znanych z bajek, chłopaków zainteresował np. „Tomek i przyjaciele”, „Zygzak Mcqueen”. Ulubienicą  przygód „Kicia Kocia” jest Patrycja, która obiecała, ze przyniesie swoją kolekcję do przedszkola., i wszyscy poznamy sympatyczną kotkę. Ciekawostką okazały się książki do słuchania- audiobuki, które są ciekawą propozycją np. podczas podróży, gdy nam się nudzi w aucie. Są także książki kucharskie z apetycznymi ilustracjami, z którymi mały kucharz czy kucharka może przyrządzić  smakołyk.  Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią słuchać bajek i baśni czytanych przez dorosłych. Głośne czytanie wszechstronnie działa na dziecko: stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, uczy wartości. Wypożyczyliśmy  bajkę edukacyjna „Parauszek i przyjaciele”, która  opowiada  o przygodach mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Bohaterowie to grupa sympatycznych zwierzątek, które wspólnie przeżywają niesamowite przygody, ucząc się przy tym czym jest przyjaźń, współpraca i poszanowanie przyrody oraz zasad działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły.

Dziękujemy za miłą atmosferę i cenną lekcję biblioteczną. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w świecie książek.
Słoneczko pięknie się do nas uśmiechało i na plac zabaw zapraszało. Więc skorzystaliśmy i naszą przyjaźń pieczętowaliśmy :).

 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information