Start Rok 2015/2016 Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi. PDF Drukuj Email
czwartek, 05 maja 2016 22:34, odsłon: 2862

Tradycją kultywowania wartości patriotycznych w naszym przedszkolu stało się uroczyste obchodzenie Święta Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi. Cała społeczność przedszkola przygotowała na tę okoliczność świąteczne dekoracje, stroje, kotyliony, flagi oraz program artystyczny. Flagami biało-czerwonymi, balonami oraz chorągiewkami wykonanymi przez dzieci, udekorowano wejście główne przedszkola, szatnię dzieci i hol. We wszystkich salach zorganizowano, kąciki i gazetki patriotyczne. Na klatce schodowej zaprezentowano gazetkę edukacyjną "Rys historyczny Konstytucji 3-go Maja".


Uroczystość główna obchodów tego wydarzenia odbyła się w sali ,,Sarenek” w dniu 29 kwietnia 2016 r. Wzięli w niej  udział: Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, zaproszeni goście: zespoły ,,Vexel” i Tomy M (którzy nakręcili film z tej uroczystości), dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wraz z nauczycielkami oraz personel przedszkola.
Po wystąpieniu Pani dyrektor,  poczet sztandarowy  reprezentowany przez dzieci z grupy ,,Sarenek” wprowadził flagę Polski. Odśpiewano I zwrotkę Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Zachowano odpowiednią postawę i szacunek dla symboli narodowych.
Gdy poczet sztandarowy wyprowadził flagę, rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci dowiedziały się i utrwaliły co to jest Konstytucja, godło i flaga? Poznały  historię jej uchwalenia i obchodów Święta Flagi.
Wystąpiły kolejno: grupa ,,Sarenek’, która zatańczyła niezwykle kunsztownie w strojach biało-czerwonych dziewczynki, chłopcy w biało-czarnych ,,Poloneza” Wojciecha Kilara. Eryk przeczytał wiersze: ,,Dzień majowy” i ,,Prawo Konstytucji”.

Grupa ,,Zajączków” zaśpiewała z wielką dumą piosenkę ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”. ,,Jeżyki” głośno wyraziły kim są w wierszu, "Kim jesteś?”. Grupa ,,Wiewiórek” zaśpiewała radośnie  piosenkę ,,Płynie Wisła” a  ,,Żubry zatańczyły walc Fryderyka Chopina ,,Spring Walc” w pięknych i niezwykle kolorowych, szyfonowych strojach zwiewnych motyli.

Na zakończenie Pani Dyrektor przeczytała wiersze ,,Radosny dzień”, a także wspólnie z nauczycielkami ,,Serdeczny telegram”(w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”) i wyraziła jednocześnie z koordynatorem uroczystości Krystyną Czurak podziękowania  nauczycielom  i dzieciom za piękne występy i wystrój przedszkola.

Długo w pamięci pozostanie ta uroczystość: powaga i duma dzieci z tego że są Polakami, cudowne występy, eleganckie aranżacje i szczególnie wzruszająca, patriotyczna atmosfera.
 

Prezentacja „W barwach biało-czerwonych” - Świąteczne  dekoracje z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi


Zapraszamy na filmowy skrót z naszej uroczystości…

 

Jeszcze raz dziękujemy zespołom „Vexel” (Andrzejowi Krawiec) oraz Tomy M (Tomaszowi Markowskiemu) za profesjonalną obsługę wideo oraz rozdane płyty.

 

https://youtu.be/_r3XtqlcV-Y

 

Specjalne podziękowanie za finansowe wsparcie uroczystości dla Praktyki lekarskiej - lekarza medycyny pracy Andrzeja Woronieckiego.

 

 

 

Krystyna Czurak

zdjęcia: J. Wołkowycka i A Kaczoch

 

                           

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information