Start Rok 2015/2016 Wielkanocne klimaty…

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wielkanocne klimaty… PDF Drukuj Email
czwartek, 05 maja 2016 22:13, odsłon: 1832

W marcu i kwietniu tego roku z utęsknieniem czekaliśmy na to, żeby świat zapachniał wiosną, a domy – Świętami! To była inspiracja do wykonania kolorowych dekoracji w ramach zajęć dodatkowych innowacji pedagogicznej „W przedszkolu jak w domu”. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami poznały różne techniki plastyczne, które można wykorzystać do tworzenia kartek świątecznych, ozdabiania pisanek czy udekorowania okien.

Kolaż - łączący różne środki plastycznego wyrazu, uwolnił wśród uczestników zajęć ogromną fantazję, dzięki czemu powstał wielki kosz z różnokolorowymi pisankami w holu przedszkola, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

W klimat Świąt Wielkiej Nocy wpisały się pięknie pisanki wykonane techniką ozdabiania jaj woskiem pszczelim i barwienia ich tęczowymi kolorami. Dzieci i rodzice z wielkim zainteresowaniem „śledzili” każdy ruch ręki pani Joli, gdy specjalnym patyczkiem moczonym w rozgrzanym wosku pszczelim wyczarowywała  piękne wzory. Każdy mógł sam spróbować tej misternej sztuki zdobienia pisanek.

Następną sztuką z rodzaju papieroplastyki (obok orgiami), którą uczestnicy warsztatów plastycznych poznali podczas wiosennych spotkań, był „quilling”. Technika ta służy do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. W ten sposób powstały ślimaki i kwiaty, które ozdobiły wielkanocny stół z pisankami w przedszkolu.

Oryginalne, efektowne dekoracje świąteczne i wiosenne w mieszkaniach, wykonane własnoręcznie przez rodziców i dzieci zachwyciły na pewno wszystkich członków rodziny i przyjaciół odwiedzających nasze domy w tym wyjątkowym, magicznym czasie Świąt Wielkanocnych.

 

 

J. Ruszuk, H. Pawluczuk i J. Wołkowycka

 

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information