Start Rok 2015/2016 Jak świętowaliśmy zakończenie projektu „Zdrowy ruch w otoczeniu Puszczy Białowieskiej”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jak świętowaliśmy zakończenie projektu „Zdrowy ruch w otoczeniu Puszczy Białowieskiej” PDF Drukuj Email
wtorek, 26 kwietnia 2016 22:05, odsłon: 2249

Na przełomie marca i kwietnia tego roku ogłoszony został w naszym przedszkolu konkurs plastyczno-fotograficzny skierowany do przedszkolaków i ich rodzin pod hasłem „Zdrowy ruch w otoczeniu Puszczy Białowieskiej”. Ideą przewodnią tego projektu było rozpropagowanie i zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, uprawiania sportów lub dowolnej aktywności ruchowej w wiosennej scenerii budzącej się do życia przyrody Puszczy Białowieskiej.

Każda rodzina wykonała zdjęcia z wypadów do lasu i wykonała pracę plastyczną ukazującą sposób spędzania czasu w plenerze. Powstały przepiękne, bardzo pomysłowe, zachwycające dzieła, które wyeksponowaliśmy w formie wystawy w holu przedszkola i uwieczniliśmy na pokonkursowym plakacie. Zgodnie z założeniami placówki promującej zdrowie i propagującej ekologiczne postawy, unikając rywalizacji, jury konkursu w składzie: Anna Tarasiuk – instruktor plastyki w HDK, Tomasz Olejnicki – leśniczy z Nadleśnictwa Hajnówka i Roman Wnuczko – instruktor  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce,  koordynujący akcją „Hajnówka biega” i na co dzień zachęcający do biegania po puszczy; uznało, że wszystkie prace i zdjęcia zasługują na nagrody w formie I miejsca.

21 kwietnia zaprosiliśmy wszystkich nagrodzonych laureatów i ich rodziny do wspólnego świętowania w gościnnym Nadleśnictwie Hajnówka, gdzie przy serdecznej pomocy pana Marka Mackiewicza, specjalisty do spraw promocji, edukacji i turystyki, przygotowaliśmy prezentację multimedialną z przebiegu konkursu i uroczyście wręczyliśmy nagrody sponsorowane przez:

Nadleśnictwo Hajnówka,
Nadleśnictwo Browsk,
Urząd Miasta w Hajnówce,
Park Wodny w Hajnówce,
PSS Hajnówka,
Piekarnię „Podolszyńscy”,
Runo Sp. z.o.o.,
Sklep Ogrodniczy Ireneusz Stawarz,
Centrum Ogrodnicze Marek Minko,
„Opakowania” Andrzej Wawrzeniuk,
Kwiaciarnię „Irys”
oraz @LTCOM Oleszow Aleksander.

Po części oficjalnej wszystkie zaproszone rodziny uczestniczyły w zabawach ruchowych na powietrzu i piekły kiełbaski przy ognisku.
Zabawy ruchowe zorganizował i poprowadził pan Roman Wnuczko, który sprawił, że nawet dorośli mogli poczuć się jak dzieci podczas wyścigów rzędów, w tańcu „Labada”, czy przeciągając linę razem ze swoimi pociechami. Dobry humor rodziców i radosne śmiechy przedszkolaków były dla nas, organizatorów tego przedsięwzięcia dowodem na to, że warto podejmować inicjatywy, które integrują całe rodziny z przedszkolem i wyzwalają tyle pozytywnych emocji.

Dziękujemy hojnym sponsorom, jurorom, rodzinom dzieci za zaangażowanie i udział w konkursie! Zapraszamy również rodziców do udziału w akcji „Hajnówka biega”!

 

Organizatorki: J. Wołkowycka, J. Ruszuk, I. Gierasimiuk, U. Kiryluk, B. Wołodkiewicz

 

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information