Start Rok 2015/2016 Tort, babeczki i ulubione sałatki –zajęcia kulinarne dla dzieci i rodziców.

Tort, babeczki i ulubione sałatki –zajęcia kulinarne dla dzieci i rodziców. PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2016 22:15, odsłon: 1222

Odbyły się dwa kolejne zajęcia kulinarne. Pierwsze z nich rozpoczęło się pokazem mody kuchennej, czyli prezentacją strojów przygotowanych w domu przez dzieci i rodziców. A to dopiero była frajda, dzieci i rodzice dumnie maszerowali w rytm muzyki jak na prawdziwym pokazie mody. Były to kucharki i mali kucharze, w pięknych kolorowych lub białych  fartuchach, czepcach, z kuchennymi rękawicami,  ba niektórzy mieli wąsy, wieńce z owocami. Każdy poczuł się wyjątkowo, otrzymał ogromne brawa i wykonał pamiątkowe zdjęcie.

Potem oczywiście wszyscy zabrali się do pracy. Na stole pojawił się biszkopt, którego szybko nasączono sokiem z brzoskwiń i przełożono bitą śmietaną i brzoskwiniami oraz ozdobiono jeżynami w galaretce. Tort trafił do lodówki. Jednocześnie ozdabiano kruche babeczki z migdałami, orzechami, kolorowymi posypkami.
Podczas drugiego zajęcia zostały wykonane pyszne sałatki, aż pięć rodzajów. Były to: sałatka jarzynowa, z brokułami, z krabami i migdałami, grecka i wiosenna. Wszyscy z wielkim zapałem kroili warzywa surowe i gotowane, łączyli z pysznymi sosami, doprawiali przyprawami. Gdy sałatki były przygotowane, sprzątnięto miejsca pracy i przygotowano jeden długi stół do wspólnego ucztowania. Na stole pojawiły się talerzyki ozdobione serwetkami, sztućce, soki do picia i oczywiście sałatki i babeczki. Po krótkim przypomnieniu przysłów polskich w myśl ,,Czym chata bogata tym rada” rozpoczęła się degustacja. O! jak wybornie smakowały sałatki, babeczki, soczek piło się duszkiem i rozmawiano jak wspaniale być na zajęciach, że warto przychodzić całymi rodzinami i tak miło spędzić czas ze swoim dzieckiem oraz na chwilę zapomnieć o różnych sprawach i troskach dnia codziennego. Na koniec spotkania obdarowano wszystkich tortem z brzoskwiniami i jabłkami.

K. Czurak, I. Gierasimiuk, Ś. Oleszow

NASZE GRUPY 2015-2016