Start Rok 2015/2016 W oczekiwaniu na wiosnę – zajęcia w grupie ,,Sarenek”

W oczekiwaniu na wiosnę – zajęcia w grupie ,,Sarenek” PDF Drukuj Email
środa, 23 marca 2016 22:20, odsłon: 973

Cały tydzień poświęciliśmy na to, by odpowiednio przygotować się na przyjście wiosny. Najpierw poznaliśmy przygody Krasnala Hałabały z opowiadania L. Krzemienieckiej ,,O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie”. Pięknie opowiadaliśmy i porządkowaliśmy do tego opowiadania historyjkę  obrazkową. Założyliśmy hodowle przyrodnicze takie jak: fasoli, owsa, cebuli na szczypior, kwiatów, rzeżuchę w pięknych zielonych skrzynkach i umieściliśmy odpowiednie napisy.

Utrwaliliśmy zasady pielęgnacji, hodowli i warunków sprzyjających wzroście roślin. Wszystko umieściliśmy w naszym kąciku przyrodniczym.
Przeprowadziliśmy pewien eksperyment z barwieniem kapusty pekińskiej w farbkach do jajek, uzyskaliśmy liście w kolorach tęczy wiosennej. Nauczyliśmy się pięknej piosenki o wiośnie i pszczółce. Wykonaliśmy  dekoracje wiosenne z prac plastycznych dzieci i Marzannę - kukłę słomianą na pożegnanie zimy.
Myślimy, że pracowicie i wesoło oraz pożytecznie spędziliśmy czas w przedszkolu.

K. Czurak,  H. Pawluczuk

NASZE GRUPY 2015-2016