Start Rok 2015/2016 Żubry, Sarenki i Zajączki poznają teatrzyk papierowy

Żubry, Sarenki i Zajączki poznają teatrzyk papierowy PDF Drukuj Email
sobota, 12 marca 2016 23:12, odsłon: 959

W minioną środę trzy grupy dzieci: Żubry, Sarenki i Zajączki, miały okazję poznać- inną niż zwykle - formę teatru.  Jaką? Pani Agnieszka Kazberuk – kierownik Oddziału dla Dzieci  Miejskiej Biblioteki Publicznej -przywiozła ze sobą teatrzyk papierowy. Po przywitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor naszego przedszkola – Dorotę Durzyńską, magiczna skrzyneczka „otworzyła się” i mogliśmy obejrzeć teatrzyk pt. „Mój przyjaciel Kemushi”. Przedstawienie nawiązywało do realizowanego w przedszkolu w tym roku szkolnym, cyklu głośnego czytania dzieciom, zatytułowanego „4 pory roku w bajkach i wierszach”.

Wysłuchaliśmy ilustrowanej opowieści o Kemushim, który mieszkał w niezwykłym ogrodzie, zmieniającym się wraz z nadchodzącymi kolejno porami  roku. Ale nie tylko ogród się zmieniał – Kemushi również. Historia bardzo zaciekawiła dzieci, ponieważ jej główny bohater to gąsienica, która wraz z upływem czasu staje się pięknym, barwnym motylem.
Grupa Zajączków-  przez wzgląd na swój „bardzo młody” jeszcze - czteroletni wiek, obejrzała i wysłuchała innej opowieści -  o „Kotce Milusi”. To historia pewnego spotkania: kota i myszy. Czy znaleźli oni wspólny język? Czterolatki na chwilę znalazły się w „kocim świecie”, który dodatkowo podkreśliły piękne ilustracje.
Spotkanie było bardzo miłe – wszyscy dostaliśmy od Pani Agnieszki piękne zakładki do książek. Poznaliśmy także inną formę czytania – nie tylko taką, w której trzeba wziąć do ręki książkę. Może niedługo sami stworzymy taką magiczną skrzyneczkę, w której będą tylko nasze ilustracje…

A. Kolinko, J. Wołkowycka, J. Karpiuk

NASZE GRUPY 2015-2016