Start Rok 2015/2016 „Co to jest grafika?” - warsztaty plastyczne z panem Danielem Gromackim

„Co to jest grafika?” - warsztaty plastyczne z panem Danielem Gromackim PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 22:50, odsłon: 1195

3 marca 2016 r. w ramach naszej innowacji, dzieci i rodzice zainteresowani sztuką, uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach plastycznych. Było to niecodzienne wydarzenie - spotkaniez artystą Danielem Gromackim- absolwentem Wydziału Humanistycznego i Wydziału Artystycznego UMSC w Lublinie, oraz Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania, należącym do Związku Polskich Artystów Plastyków, którego ulubionym tematem obrazów jest podlaski pejzaż, wiejskie chaty, cerkiewki, pola, drzewa, puszcza oraz martwe natury z kwiatami, zajmującym się również pisaniem ikon, pracami konserwatorskimi i pozłotniczymi.

Razem z zaproszonym gościem wykonaliśmy „pierwszą w życiu” grafikę. Pan Daniel wyjaśniłna czym polega na technika plastycznego wyrazu i pokazał jak powstaje grafika. Dzieci z pomocą rodziców nauczyły się jak zrobić formę z papieru, którą można wielokrotnie odbijać. Była to doskonała okazja do tworzenia, wycinania przez dzieci fantastycznych kompozycji i opowiadaniahistorii do powstałych kształtów. Największą atrakcją było „wałkowanie” czyli odbijanie przygotowanych form w farbie drukarskiej. Wszystkich zaskoczyły efekty wspólnej pracy – grafiki z różnymi nakładającymi się na siebie liniami i plamami w odcieniach szarości, na przemian z bielą i czernią.
Bez wątpienia powstały wyjątkowe dzieła sztuki, a pan Daniel usłyszał bardzo miły komplement z ust Martynki „że jest bardzo fajnym artystą” i otrzymał od Hani laurkę z podziękowaniami, za stworzenie nam niezapomnianej okazji do poszerzenia  artystycznych doświadczeń.

J. Ruszuk i J. Wołkowycka

NASZE GRUPY 2015-2016