Start Rok 2015/2016 Odkrywamy muzyczny kosmos z Filharmonią Podlaską.

Odkrywamy muzyczny kosmos z Filharmonią Podlaską. PDF Drukuj Email
czwartek, 03 marca 2016 23:25, odsłon: 1035

Odwiedziły nas kosmitki, które opowiedzialy o swoich planetach. Pierwsza przybyła z planety "Legato", na której wszystko się ze sobą łączy. Chodzi o to, żeby grać trzeba połączyć dźwięki. ....kiedy dźwięki łączą się, to legato właśnie jest... wspólnie z prowadzącą śpiewaliśmy refren. Dowiedzieliśmy się, że na tej planecie jest legato zamiast mowy. Wysłuchaliśmy piękny utwór „Poranek” i poznaliśmy instrumenty, na których panie kosmitki nam grały (smyczek, flet, pianino elektryczne). Przenośne promienie słońca rozświetlały salę, a dziewczynki rytmicznie nimi machały.

Kolejną planetą była "Stakato". Na niej wszystko jest krótkie i podzielone. Jest jeden dźwięk i pauza, drugi i pauza. Na tej planecie wszyscy lubią skakać, a nasze  przedszkolaki nie miały z tym problemu. Ostatnia planeta jaką poznaliśmy, to planeta gdzie w dzień jest bardzo głośno, a w nocy cicho - "Fortepiano" (forte - głośno, piano - cicho).  Z zamkniętymi oczkami przenieśliśmy się do krainy kwiatów, słuchając kołysanki „Duet kwiatów” śpiewanej nocą.  Gdy rano wszyscy wstają, to już śpiewają głośno ...forte, lalala, forte la la la. Na zakończenie kosmitki zaprezentowały utwór, który przypominał  o wszystkich planetach - "Legato", "Stakato" i "Fortepiano". Był to „Marsz turecki”.

Aktywne uczestniczenie w występie umożliwia przedszkolakom rozwijanie  wyobraźni  i wrażliwości estetycznej.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

NASZE GRUPY 2015-2016