Start Rok 2015/2016 „Kocie harce” – zajęcia teatralne

„Kocie harce” – zajęcia teatralne PDF Drukuj Email
czwartek, 25 lutego 2016 23:09, odsłon: 948

Zajęcia teatralne stymulują wszechstronny rozwój dziecka. Naturalna potrzeba ekspresji wywołuje chęć zabawy, między innymi w teatr. Scenariusz spotkania grupy teatralnej przygotowany został z myślą o nadchodzącym Dniu Kota. Przedszkolaki i rodzice z przyjemnością wcielili się w role kotów, kociaków … kocic. Twórcze, miauczące powitanie na melodię „Wlazł kotek” wprowadziło wszystkich w radosny nastrój, a kocia gimnastyka zamieniła się w kocie harce. Wesołe zabawy z supełkami i piłkami połączone zostały z ćwiczeniami logorytmicznymi - ćwiczeniami ekspresji słowno - ruchowej, doskonalącymi wymowę.

Inscenizowany przez panie wiersz Juliana Tuwima pt. „Kotek” zainspirował uczestników do wykonania własnych pacynek z papierowych torebek. Piękne pacynkiumożliwiły dzieciom odzwierciedlenie własnych przeżyć i doznań oraz swobodną improwizację.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie!

Ula Raczkowska – Filinowicz i Bogusia Wołodkiewicz

NASZE GRUPY 2015-2016