Start Rok 2015/2016 Sarenki na wycieczce w Bibliotece

Sarenki na wycieczce w Bibliotece PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lutego 2016 23:05, odsłon: 967

W związku z ogłoszonym konkursem plastycznym przez Bibliotekę Miejską w Hajnówce dzieci z grupy Sarenek poznawały życie i twórczość Jana Brzechwy. Podczas całego tygodnia przedszkolaki słuchały utworów Jana Brzechwy, przy których się bawiły, przedstawiały je, a także wykonały różnymi technikami prace plastyczne na konkurs. Podsumowaniem tematyki była wycieczka do biblioteki, której celem było między innymi zaniesienie prac konkursowych całej grupy. W bibliotece Pani Agnieszka Kazberuk przypomniała nam biografię znanego poety i najpopularniejsze jego utwory.

Dzieci podziwiały licznie zgromadzony zbiór ilustrowanych  książek Jana Brzechwy. Z zainteresowaniem przedszkolaki obejrzały również fragmenty muzycznego filmu: Akademia Pana Kleksa  w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, z muzyką Andrzeja Korzyńskiego opartego na twórczości poety. Dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję biblioteczną.

Krystyna Czurak, Małgorzata Reduch

NASZE GRUPY 2015-2016