Start Rok 2015/2016 ,,Kolorowe kanapki’’ - warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców.

,,Kolorowe kanapki’’ - warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lutego 2016 23:22, odsłon: 1076

Kolejne czwartkowe popołudnie rozpoczęliśmy kolorowo i ekscytująco. Wszyscy uczestnicy warsztatów przynieśli produkty niezbędne do wykonania kanapek. Na stołach pojawiły się: pieczywo pełnoziarniste, świeże bułeczki, wędlina, twarogi, serki, pasty, warzywa tj: pomidory, ogórki, papryka, rzodkiewka, szczypior i sałata lodowa. Wszyscy z ogromnym zapałem tworzyli istne cuda. Dzieciaki kroiły warzywa smarowały masłem, pastą lub serkiem, chlebek czy też bułeczkę. Foremkami w kształcie kwiatków, gwiazdek, choinek wycinano różności z wędliny i serka. W zawrotnym tempie pojawiły się kanapki, niektóre z nich nawet się uśmiechały. Wszystkie niezwykłe oryginalne, wyeksponowano na stole.

Po sprzątnięciu swoich miejsc pracy przyszedł czas na krótką zabawę logorytmiczną  polegającą na szybkim przesuwaniu wstążki z supełkami w kole przez rodziców i dzieci raz w lewą raz w prawą stronę. Na słowa ciach, ciach przesuwaliśmy a gdy trafiliśmy na supeł mówiliśmy mniam, mniam.
Zaraz po tak krótkim przerywniku zabraliśmy się do degustacji .Kanapki wykonane własnoręcznie, smakowały wybornie. Herbatkę przygotowaną wcześniej piło się duszkiem. Dzieciaki, zwycięscy w degustacji odpowiedniej ilości kanapek otrzymały z okazji tłustego czwartku - ,,biały słodki obłok”- watę cukrową (wykonaną na warsztatach przez Panią Iwonkę.).
Wszyscy, wszystko zjedli, posprzątali po sobie i czym prędzej weseli do swoich domów pobiegli.

Krystyna Czurak,  Iwona Gierasimiuk i Swietłana Oleszow

NASZE GRUPY 2015-2016