Start Rok 2015/2016 Robot "Bobo" z plastikowych butelek

Robot "Bobo" z plastikowych butelek PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lutego 2016 22:54, odsłon: 1360

Co można wymyślić z butelek plastikowych dowiedziały się dzieci i rodzice na kolejnych zajęciach plastycznych zorganizowanych w naszym przedszkolu. Wspólnie zgromadzony materiał odpadowy zainspirował wszystkich do stworzenia wielkiego robota, którego razem nazwaliśmy „Bobo”. Wszyscy mieli dużo pracy. Dzieci zajęły się zrywaniem z butelek reklamowych etykietek i segregowaniem butelek pod względem wielkości i koloru. Dorośli mieli do rozpracowania schemat instrukcji przykładowego robota z butelek.

No i się zaczęło... przeliczanie, sklejanie, nakręcanie, składanie. Nie było łatwo postawić robota na gigantycznych nogach, ale się udało! Od tamtej chwili robot „Bobo” wita dzieci i rodziców w szatni naszego przedszkola.

Joanna Ruszuk, Jolanta Wołkowycka i Katarzyna Wołczyk

NASZE GRUPY 2015-2016