Start Rok 2015/2016 Sukcesy naszych przedszkolaków w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej.

Sukcesy naszych przedszkolaków w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej. PDF Drukuj Email
niedziela, 20 grudnia 2015 23:21, odsłon: 1208

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej, którego organizatorem jest dr Lilla Busłowska - doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej. Ten doroczny konkurs odbywa się przy współpracy parafii p.w. Świętej Trójcy w Hajnówce i Bractwa Młodzieży Prawosławnej. Na scenie Hajnowskiego Domu Kultury - współorganizatora konkursu,  prezentowali się uczniowie i dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu hajnowskiego.

Z naszego przedszkola w konkursie wzięło udział 5 dzieci: Jakub Aleksiejuk, Zuzia Siegień, Róża Kościeńczuk, Mikołaj Korch i Olga Kuczko. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały swoje wiersze przed publicznością zgromadzoną w HDK.
Jury pod przewodnictwem Ks. mitrata mgr Michała Niegierewicza  przyznało naszym przedszkolakom następujące miejsca:

III MIEJSCE - Jakub Aleksiejuk
Wyróżnienie -   Mikołaj Korch

Nasi laureaci ponownie zaprezentowali swoje wiersze podczas Wieczoru Prawosławnej Poezji Religijnej 6 grudnia w HDK otrzymując kolejne nagrody i dyplomy.

Serdecznie dziękuję rodzicom i paniom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.

Eugenia Kazimiruk, Jolanta Wołkowycka

NASZE GRUPY 2015-2016