Start Rok 2015/2016 ,,Potrawy wigilijne”–warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców.

,,Potrawy wigilijne”–warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. PDF Drukuj Email
niedziela, 20 grudnia 2015 21:01, odsłon: 1277

W dniu 10.12.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie kulinarne, niby zwyczajne,a jednak niezwykle uroczyste... Rodzice w tym dniu zaprezentowali potrawy wigilijne wykonane w domu z dziećmi. Na pięknie udekorowanym  stole znalazły się: kutia, pierogi z kapustą i grzybami, pampuszki z makiem, galaretka z ryby, domowy kisiel jabłkowy, kulebiak z ciasta francuskiego, paszteciki, babeczki faszerowane pieczarkami, krokiety, ryba po grecku i kompot z suszu. Na tym właśnie spotkaniu gościliśmy Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską.

Po zaśpiewaniu pastorałki ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” Pani dyrektor podziękowała, Paniom nauczycielkom, rodzicom  za zaproszenie na to spotkanie, życzyła obecnym  z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia samych pięknych dni i chwil w życiu spędzanych właśnie z naszymi dziećmi ,bo to one są  największą radością . Następnie obdarowała dzieci, rodziców, prowadzących warsztaty upominkami .
Wszyscy jak jedna wielka rodzina  zasiedliśmy do obficie zastawionego stołu i rozpoczęliśmy ucztę. Podczas degustacji była okazja do rozmów o tym; jak powstawały potrawy, z czego wykonane zostały, o niepowtarzalnych smakach tych potraw, wspólnym dekorowaniu stołu, o niecierpliwym wyczekiwaniu przez dzieci i rodziców na kolejne spotkania kulinarne. Wokół stołu roznosiła się niesamowita woń potraw, zapach pomarańczy, piękna muzyka świąteczna i radosny śmiech dzieci .
Niezwykła atmosfera tego spotkania i klimat sprzyjały  by kolejne życzenia świąteczne skierować na ręce Pani Dyrektor Przedszkola i Pani Joli Szumowskiej (wiceprzewodniczącej Rady Rodziców). To właśnie uczyniły prowadzące warsztaty nauczycielki wręczając własnoręcznie wykonane stroiki. Na zakończenie wymieniliśmy się przepisami i w radosnych nastrojach udaliśmy się do domów.

Wszystkim uczestnikom warsztatów dzieciom i rodzicom życzymy, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były źródłem kolejnych niezapomnianych chwil, a w nadchodzącym Nowym Roku 2016 wyczekiwanych spotkań, życzliwości i wielu powodów do uśmiechu.

Zespół Kulinarny Nauczycieli:

K. Czurak, I. Gierasimiuk i S. Oleszow