Start Rok 2015/2016 Zajączki o zdrowie dbają.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajączki o zdrowie dbają. PDF Drukuj Email
czwartek, 12 listopada 2015 09:05, odsłon: 1988

W naszym przedszkolu dbamy o zdrowie i zdrowy tryb życia. W ramach realizowanego bloku tematycznego DBAM O ZDROWIE czterolatki podejmowały różne inicjatywy dotyczące kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, postaw związanych z higieną osobistą oraz świadomym i aktywnym włączaniu się do działań podnoszących sprawność fizyczną. „Zajączki” rozmawiały na temat zdrowego żywienia, między innymi o tym: jakie produkty należy  jeść, żeby być zdrowym?

Dlaczego powinniśmy się zdrowo odżywiać? I o tym jaką rolę w zdrowym żywieniu pełnią warzywa? Z uporządkowaną wiedzą zabrały się do pracy – robienia kanapek. Włożyły fartuszki, starannie umyły rączki i przygotowały stanowiska pracy. Radość sprawiało dzieciom smarowanie pieczywa oraz układanie na kanapkach wybranych przez siebie warzyw. Kanapki były wyjątkowe po minach i apetycie widać było, że bardzo dzieciom smakowały. Po degustacji ,,Zajączki” porządnie wyczyściły ząbki.

Wiek przedszkolny to szczególny  okres w rozwoju dziecka. Kształtowane zdolności motorycznych oraz umiejętności ruchowych sprawia, że wszystkie ruchy wykonywane przez dziecko stają się coraz bardziej celowe, dokładne, płynne i skoordynowane. Jak ważna jest gimnastyka ,,Zajączki” przekonały się podczas wizyty pana Łukasza Łukasiewicza – rehabilitanta. Proponowane przez niego formy ruchu, przy wykorzystaniu różnorodnych gier i zabaw zachęciły dzieci do uczestnictwa w wybranych ćwiczeniach z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Do zmagań przedszkolaków przyłączyła się Pani Dyrektor, która co dzień dba o to aby w przedszkolu spełniane były normy z zakresu zdrowego odżywiania i wspiera wszelkie projekty oraz pomysły dotyczące zdrowego trybu życia. Z uśmiechem towarzyszyła czterolatkom w ćwiczeniach i działaniach rozwijających inwencję twórczą.

Doświadczenia te uświadomiły przedszkolakom, że na zdrowie składa się wiele elementów ściśle ze sobą powiązanych, a spełnianie ich wszystkich wpływa na zdrowy tryb życia.
                                                                          
                                                                    

Justyna Karpiuk, Iwona Gierasimiuk

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information