Start Rok 2015/2016 Żubry po raz pierwszy w bibliotece

Żubry po raz pierwszy w bibliotece PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2015 21:44, odsłon: 1642

W ubiegły czwartek grupa Żuberków wybrała się po raz pierwszy do Biblioteki Miejskiej – Oddziału dla Dzieci. Nasza wizyta otworzyła III cykl głośnego czytania przedszkolakom, odbywający się w tym roku szkolnym pod hasłem: „Cztery pory roku w bajkach i wierszach”. Powitały nas panie: Agnieszka Kazberuk i Joasia Kisielewicz. Pani Agnieszka opowiedziała nam, dlaczego warto przychodzić do biblioteki. Mogliśmy pooglądać różne książki; dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy o nie dbać. A potem nasza pani przeczytała nam wiersz wg swojego pomysłu pt.: „Kiedy przyjdzie zima?’, do którego rysowaliśmy prace.

Kiedy przyjdzie zima?

Przekomarzał się Październik
dnia pewnego z Listopadem,
kiedy w końcu zima przyjdzie
oraz kiedy śnieżek spadnie.

Pan Październik gromko krzyczał,
że mróz chwyci, ale w lutym,
zaś Listopad nogą tupał:
„Radzę ci już podkuć buty!”

Tak się obaj pokłócili,
że się strasznie obrazili.
Każdy poszedł w inną stronę,
mrucząc przy tym racje swoje.

I czy wiecie, moi mili,
jak się bardzo zadziwili,
bo śnieg sypnął wcześnie w grudniu
dnia pewnego -  popołudniu.

Przyszła wtedy Zima biała,
w posrebrzanych gwiazdkach cała,
otuliła drzewa puchem,
wszystkie dachy zasypała…

A. Kolinko

Wystawkę z nich utworzoną można obejrzeć w bibliotece. Na zakończenie czekała na nas bardzo mila niespodzianka: na pamiątkę pierwszej wizyty w oddziale dziecięcym, każdy otrzymał kolorową zakładkę, „smycz” do kluczy oraz nalepkę.
Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy bibliotekę. A pani Agnieszce i Asi dziękujemy za pouczającą lekcję.

A. Kolinko, J. Wołkowycka

NASZE GRUPY 2015-2016