Start Rok 2015/2016 "W zdrowym ciele - zdrowy duch"

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

"W zdrowym ciele - zdrowy duch" PDF Drukuj Email
wtorek, 03 listopada 2015 20:46, odsłon: 2368

Październik w grupie „Jeżyków” minął pod hasłem „Jak się zdrowo odżywiać?”. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się o zasadach zdrowego żywienia”, dowiedziały się co to jest piramida zdrowego żywienia, rozpoznawały owoce i warzywa podczas zabaw, próbowały jak smakują i pachną jesienne dary z sadu i ogrodu, poznały też smaki ukryte w słoikach z babcinej spiżarni. Zupełnie nowym doświadczeniem „Jeżyków” było samodzielne przygotowanie śniadania z  własnoręcznie „skomponowanych” kanapek.

Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zjadły swoje dzieła z ogromnym apetytem. Była to prawdziwa kanapkowa uczta.
Po raz pierwszy 3-4-latki miały też okazję pomagać przy zrobieniu soku owocowo – warzywnego z wykorzystaniem przedszkolnej sokowirówki. Niektóre z dzieci nigdy nie widziały jak pracuje to tajemnicze urządzenie i ciekawością obserwowały, jak łatwo można wycisnąć sok z jego pomocą. Jeden z komentarzy przedszkolaków, że „niestety nie ma on w domu takiej wkrętarki do owoców”, wycisnął też uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci i pań.
Po tych pierwszych kulinarnych zajęciach „Jeżyki” przekonały się, że zdrowe jedzenie może być jednocześnie bardzo smaczne. Na pewno coraz częściej będą zwracały uwagę na to, co jedzą z rodzicami w domu.
 

Opracowanie: J.Ruszuk, S.Oleszow. A.Olszewska, K.Wołczyk

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information