Start Rok 2015/2016 Dogoterapia w naszym przedszkolu.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dogoterapia w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
wtorek, 27 października 2015 21:54, odsłon: 2868

"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń"- Konrad Lorenz. Powyższe motto towarzyszy nam w tym roku, gdyż rozpoczęliśmy cykl  zajęć z dogoterapii (kynoterapii). Pod tym terminem kryje się szeroko rozumiane wspomaganie leczenia i rehabilitacji dzieci o specjalnych potrzebach  oraz edukacja dzieci  zdrowych. Głównym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i sprawianie radości dzieciom.

W każdy piątek spotykamy się z naszym czworonożnym przyjacielem Oskarem - owczarkiem niemieckim, oraz dogoterapeutkami. Zajęcia tego typu pozwalają przełamać lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania, kształtują i doskonalą orientację w schemacie własnego ciała i ciała psa, wspomagają aktywność ruchową. Dodatkową zaletą jest także pomoc w wyrażaniu  emocji oraz podnoszenie  samooceny dziecka. Miło  było obserwować, jak dzieci które bały się wcześniej podejśc do psa, przełamały swój lęk. Wesołe zabawy edukacyjne, i ciekawe zadania stawiane Oskarowi oraz przedszkolakom, dostarczyły mnóstwo pozytywnej energii. Wizyta psa uczestniczącego w zajęciach w naszym przedszkolu, wniosła wiele nowych doświadczeń. Dzieci czekają na kolejne spotkania ze swoim ulubieńcem.


 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information