Start Rok 2015/2016 Dogoterapia w naszym przedszkolu.

Dogoterapia w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
wtorek, 27 października 2015 21:54, odsłon: 2809

"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń"- Konrad Lorenz. Powyższe motto towarzyszy nam w tym roku, gdyż rozpoczęliśmy cykl  zajęć z dogoterapii (kynoterapii). Pod tym terminem kryje się szeroko rozumiane wspomaganie leczenia i rehabilitacji dzieci o specjalnych potrzebach  oraz edukacja dzieci  zdrowych. Głównym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i sprawianie radości dzieciom.

W każdy piątek spotykamy się z naszym czworonożnym przyjacielem Oskarem - owczarkiem niemieckim, oraz dogoterapeutkami. Zajęcia tego typu pozwalają przełamać lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania, kształtują i doskonalą orientację w schemacie własnego ciała i ciała psa, wspomagają aktywność ruchową. Dodatkową zaletą jest także pomoc w wyrażaniu  emocji oraz podnoszenie  samooceny dziecka. Miło  było obserwować, jak dzieci które bały się wcześniej podejśc do psa, przełamały swój lęk. Wesołe zabawy edukacyjne, i ciekawe zadania stawiane Oskarowi oraz przedszkolakom, dostarczyły mnóstwo pozytywnej energii. Wizyta psa uczestniczącego w zajęciach w naszym przedszkolu, wniosła wiele nowych doświadczeń. Dzieci czekają na kolejne spotkania ze swoim ulubieńcem.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

NASZE GRUPY 2015-2016