Start Rok 2015/2016 Zajączki w Urzędzie Pocztowym

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajączki w Urzędzie Pocztowym PDF Drukuj Email
niedziela, 25 października 2015 20:27, odsłon: 2290

W dniu 22.10.2015 r. czterolatki z grupy „Zajączków” wybrały się do Urzędu Pocztowego w Hajnówce, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości  na temat tej instytucji użyteczności publicznej i przyjrzeć się jej z bliska. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały poszczególne pomieszczenia urzędu, mogły zaobserwować pracę urzędników pocztowych i uświadomić sobie, jak duże znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym.

„List trafić ma do adresata

Choćby on mieszkał na końcu świata...

Gdzieś na biegunie albo na wyspie,

Bo poczta listy doręcza wszystkie.”

 

Podczas wycieczki przedszkolaki miały okazję porozmawiać z listonoszem, który pokazał im zawartość swojej torby – pełna przesyłek. W trakcie tej rozmowy dowiedziały się także, jak przebiega droga listu od nadawcy do adresata,  na czym polega sortowanie paczek i listów oraz co oprócz nadawania przesyłek można jeszcze zrealizować z pomocą urzędników pocztowych.

W przekonaniu, że poczta listy doręcza wszystkie każdy przedszkolak nadał swoją przesyłkę - przygotowany przez siebie list, a w nim własnoręcznie wykonana kartka... ciekawe, kogo wkrótce odwiedzi listonosz? To była przedszkolna tajemnica, czy dzieci potrafiły jej dochować?...

Jeszcze raz dziękujemy pracownikom Urzędu Pocztowego w  Hajnówce za umożliwienie i pomoc w realizacji pouczającej wycieczki.
           
                                                   

Justyna Karpiuk, Iwona Gierasimiuk, Urszula Kiryluk

 

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information