Start Opłaty

Zabawy taneczno- ruchowe w ramach innowacji pedagogicznej. PDF Drukuj Email
wtorek, 20 października 2015 20:10, odsłon: 29223

Muzyka to przecież pełen wyrazu i znaczenia ruch. Ruch z kolei antycypuje wszelkie możliwe kontakty z muzyką. W związku z tym jedną z najciekawszych  form wychowania muzycznego w przedszkolu są zajęcia i zabawy taneczno -ruchowe. Potrzeba aktywności podczas takich zabaw  jest w pełni wykorzystana. Okazało się, że nie tylko przez nasze przedszkolaki, ale świetnie poradzili sobie także rodzice. Spontaniczna  i radosna zabawa sprawiła wiele frajdy i małym i dużym.

Mogliśmy się  powygłupiać przy prostych choreografiach, rozbudzić wrażliwość muzyczną i ruchową. Ważnym elementem spotkania, była także integracja dzieci-rodzice-przedszkole. Czas spędzony wspólnie z dzieckiem wypełniony zabawami  ruchowymi  na pewno nie będzie stracony.

Ciało ludzkie jest orkiestrą, w której różne instrumenty: mięśnie, nerwy, słuch

kierowane są przez dwóch dyrygentów

duszę i umysł.”

Emil Jaques-Dalcroze

Nie zapominajmy także, że taki model spędzania wolnego czasu pogłębia  więź uczuciową, daje wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom. Dziecko cieszy się,że mama/tata  bawi się z nim w jego przedszkolu. A rodzic? Cóż, może powspominać, że „ nie tak dawno” był przedszkolakiem... W miłym towarzystwie czas szybko mija, ale już niedługo kolejne spotkania, i kolejne atrakcje. Będziemy poprzez dobrą zabawę kształcić poczucie rytmu, gibkość, sprawność fizyczną oraz usprawniać koordynację wzrokowo-ruchową, wrażliwość słuchową. Na naszych zajęciach udowodnione zostało, że nie tylko przywilejem dzieciństwa jest beztroska zabawa.

Prowadzące: A. Panasiuk-Kaczoch, D. Durzyńska, J. Karpiuk, E. Wołkowycka