Start Rok 2015/2016 Spektakl ekologiczny „ Ostatnie drzewo”.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Spektakl ekologiczny „ Ostatnie drzewo”. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 października 2015 22:03, odsłon: 2217

Przedszkolaki spotkały się z Hubercikiem, który przyjechał do nas wraz z teatrem CoNieCo. Pouczające przedstawienie, dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody chłopca i jego wujaszka, którzy żyli sobie szczęśliwe małej wiosce pośród lasu. Otaczały ich piękne drzewa, na których wesoło kicały wiewióreczki, śpiewały ptaki. Pewnego dnia zawitał do wioski kupiec ze złotem. Ludzie przynieśli kosze, mleko, podkowy na sprzedaż, ale jemu chodziło tylko o kupno wszystkich drzew.

Ludzie ogarnięci chęcią posiadania złotych monet, pracowali, wycinali drzewa. Przyszedł czas, że zamiast złotych świerków, mieli już tylko złote monety. Nikt nie zwracał uwagi na ptaki, zwierzęta, które straciły swoje gniazda, legowiska. Zwierzęta uciekły, a mieszkańcy liczyli swoje złote monety. Jedynie Hubercik zauważył, jaka pusta i smutna stała się wioska, że nie ma lasu. Doszło do tego, że ludzie ścieli ostatnie drzewo. Jesienne zimno uzmysłowiło im jaki mieli wielki skarb posiadając las. Musieli odkupować od kupca drzewo na opał kilkakrotnie droższe. Smutni stwierdzili: ...kiedyś byliśmy biedni, ale szczęśliwi, bo mieliśmy las, a teraz pustka i smutek dookoła, bogactwo nam oczy zasłoniło.... Mądry Hubercik uratował wioskę, gdyż bardzo lubił zbierać nasionka, i dzięki temu można było zasadzić nowy las. Drzewo ścina się szybko, a nowy las rośnie długo. Wraz z lasem urósł także Hubert, który został gajowym i dbał o swój las. Postawił tabliczkę, informującą dlaczego mamy dbać o przyrodę. Na zakończenie ciekawa piosenka, którą mieszkańcy wioski śpiewali: ...rośnie las nam, piękny wielki; sosny, brzozy, dęby, świerki. Rośnie długo, ale co tam, las cenniejszy jest od złota...

 

 

Las jest skarbem cenniejszym niż złoto, dlatego:

1. Nie łam gałęzi!

2. Nie zostawiaj śmieci!

3. Nie hałasuj, bo las jest domem zwierząt!

 

A. Kaczoch

 

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information