Start Koło plastyczne BARWINEK

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

,,Jeż owocowy” – warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. PDF Drukuj Email
niedziela, 18 października 2015 20:32, odsłon: 31223

W dniu 13 10.2015 r. odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne realizowane w ramach innowacji pedagogicznej. Na zajęcia przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzinami ( 44osoby). Każdy przyniósł swoje ulubione owoce. Po przedstawieniu się Pań : Świetłany, Iwony i Krystyny oraz omówienie celu spotkań kulinarnych, wszyscy wspólnie zatańczyli do piosenki ,,Witaminki”.

Następnie omówiliśmy sposób wykonania ,,jeża”. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków przez dzieci wszyscy zabrali się do pracy. Rodzice obierali owoce a dzieci je kroiły i nadziewały na patyki szaszłykowe. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Była też okazja do żartów, rozmów ze swoimi dziećmi, a także nawiązywanie nowych znajomości wśród dzieci  i dorosłych. Wytworzyła się niezwykle miła i serdeczna atmosfera. Gdy szaszłyki owocowe były gotowe zostały umieszczone, wkłute do dwóch ananasów, a następnie wyeksponowane na stoliku by wszyscy mogli podziwiać swoje dzieło.

Potem oczywiście nastąpił upragniony moment – degustacja. I tu Panie przygotowały niespodziankę, do owoców dodatkiem były: owocowe żelki wykonane przez Panią Świetłanę i szarlotka upieczona przez Panią Krysię. Był to niezwykle pyszny poczęstunek. Pani Iwonka wcieliła się w rolę fotografa i uwieczniła wszystko to co się działo na warsztatach. Wszyscy otrzymali przepis na wykonanie  jeża.
Rodzice mieli znakomitą okazję poznać sposób na atrakcyjne zajęcie z dzieckiem w domu i poświęcić czas tylko dla swojego dziecka.
    
                            

Nauczycielki prowadzące warsztaty:

                    Świetłana O., Iwona G., Krystyna Cz.

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information