Start Rok 2015/2016 Ćwiczenia ewakuacyjne w naszym przedszkolu

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Ćwiczenia ewakuacyjne w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 października 2015 20:29, odsłon: 2354

W dniu 09 października 2015 r. o godz. 10 05   w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyrektori Dorota Durzyńska, która do czasu przybycia służb ratunkowych kierowała akcją ratunkową. W ćwiczeniach  wzięło udział 89 przedszkolaków, 17 osób personelu przedszkola, dwie osoby z dogoterapii oraz  przedstawiciel Urzędu Miasta Hajnówka członek MZZK Pan Bazyl Wawreszuk.

Uczestnicy ćwiczenia na polecenie ustne Pani dyrektor i nauczycielek opuścili sale wyjściami ewakuacyjnymi. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Opuszczenie miejsca zagrożonego zajęło tylko 3 minuty. Zdyscyplinowanie przedszkolaków i coroczne ćwiczenia z prowadzonej ewakuacji przyczyniło się do tak szybkiego opuszczenia miejsca zagrożonego pożarem. Po złożeniu raportu przez poszczególne wychowawczynie dla Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej wynikało, że wszyscy pracownicy i personel pomocniczy, przedszkolaki oraz zaproszeni goście opuściły rejon zagrożony. Opuszczenie rejonu niebezpiecznego przeprowadzono  wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi.  Po obejrzeniu sprzętu strażackiego pracownicy i przedszkolaki powrócili do budynku przedszkola.    
Realizując wymogi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin, zarządzenie Nr 160/2014 Wojewody Podlaskiego z dnia 18 grudnia 2014 roku w sprawie wykonania zadań obronnych i obrony cywilnej w 2015 r. oraz wytycznych Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 02 stycznia 2015 roku w sprawie wykonania zadań obrony cywilnej w mieście Hajnówka w 2015 r. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  z dnia 07 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 , poz. 719), które reguluje kwestię ewakuacji z obiektów: właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. W przypadku obiektu, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać - co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.
Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy, instytucja muszą wg przepisów posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy pracownicy. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy.
Dyrekcja Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce w związku z powyższym podjęła decyzję o przeprowadzeniu w  II kw. 2015 r. ćwiczeń praktycznej organizacji i warunków ewakuacji personelu i przedszkolaków z miejsca zagrożonego pożarem w razie ogłoszenia alarmu pożarowego.

 

Bazyl Wawreszuk

 


    

                                
 


 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information