Start Rok 2015/2016 Żuberki smakują owoce

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Żuberki smakują owoce PDF Drukuj Email
niedziela, 11 października 2015 21:13, odsłon: 1597

O wartościach odżywczych owoców wiedzą wszyscy, wie o tym również grupa Żuberków z naszego przedszkola.  Trudniej jednak zachęcić dzieci do smakowania, czerpania radości z jedzenia różnorodnych owoców. To wyzwanie podjęły pięciolatki w kolejnych działaniach kulinarnych: samodzielnego przygotowania owocowych szaszłyków oraz suszenia pozostałych po poprzedniej pracy owocowych cząstek.

 

Jak zwykle w tego typu zajęciach, dzieci były bardzo zaangażowane. Starały się jak najlepiej wykonać poszczególne etapy pracy: mycie owoców, krojenie oraz nadziewanie na drewnianą wykałaczkę. Co prawda nie wszystkie dzieci równie chętnie smakowały wykonane „owocowe przysmaki”, ale były też i takie, które kilka razy powielały tę samą czynność.  Aż miło było patrzeć, chociaż baliśmy się o brzuszki…
Przygotowanie suszu nie wymagało tyle pracy. Tym razem cierpliwie czekaliśmy na końcowy efekt, dwudniowego suszenia. Czy się opłacało tak długo czekać? Proszę zapytać dzieci.

 

J. Wołkowycka, A.Kolinko

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information