Start Rok 2015/2016 Żuberki poznają ogródki działkowe

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Żuberki poznają ogródki działkowe PDF Drukuj Email
środa, 07 października 2015 21:52, odsłon: 1191

W słoneczny poniedziałek grupa Żuberków odwiedziła działkę babci naszej wychowanki - Madzi Łapińskiej. Dużą niespodzianką dla wszystkich, a szczególnie dla wnuczki, była obecność dwóch babć! Po raz pierwszy nasze przedszkolaki miały okazję być na tzw. „Ogródkach działkowych”. Okazało się,  że drogi przecinające poszczególne działki mają swoje nazwy, jak nazwy ulic w mieście. Nas babcie zaprowadziły prosto na Aleję Begoniową, gdyż właśnie tam znajdowała się wyczekiwana działka.


Babcia Madzi opowiedziała nam o swoim ogrodowym „królestwie”: o warzywach,  kwiatach, drzewach i owocach.  Dowiedzieliśmy się dużo na temat jesiennych prac w ogrodzie,  które są właśnie w trakcie przeprowadzania. Dzieci za zgodą gospodyni podskubywały słodziutkie maliny, podziwiały kolorowe kwiaty, biegały po zielonej trawie oraz bawiły się „w dom” w ażurowej altanie. Gdy przyszedł czas na gorącą kiełbaskę z ogniska, chętnych było wielu. Samodzielnie upieczona smakowała o wiele bardziej niż zwykle.
Było naprawdę „sielsko i anielsko”…
Poczęstunek cukierkami osłodził jeszcze bardziej te miłe i radosne chwile.

Dziękujemy jeszcze raz babciom Madzi Łapińskiej za możliwość przeżycia tak wspaniałego czasu.

 

 

J. Wołkowycka, A. Kolinko

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information