Start Rok 2015/2016 AUTOCHODZIK – zajęcia z edukacji komunikacyjnej w naszym przedszkolu

AUTOCHODZIK – zajęcia z edukacji komunikacyjnej w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 01 października 2015 20:13, odsłon: 1965

Dnia 24 września odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia oparte na przedszkolnym programie edukacji komunikacyjnej – AUTOCHODZIK, przeprowadzone przez Panie z KPP w Hajnówce. Spotkanie odbyło się we wszystkich grupach przedszkolnych. Głównym celem zajęć  było przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Opracowany program, rodzaj i liczba poszczególnych elementów pomocy edukacyjnych zostały tak dobrane, aby można było w pełni realizować zadania wychowania przedszkolnego w obszarze komunikacji  drogowej tj.:
- zapoznanie dzieci z różnymi środkami komunikacji i transportu oraz wyjaśnienie ich znaczenia dla życia i bezpieczeństwa ludzi,
- tworzenie sytuacji sprzyjających poznawaniu i postrzeganiu zasad ruchu drogowego w celu bezpieczeństwa własnego i innych,
- budowanie i stosowanie właściwych nawyków podwyższających poziom bezpieczeństwa małych uczestników ruchu drogowego.

Bardzo ważna nauka o bezpieczeństwie okazała się jednocześnie wspaniałą zabawą dla najmłodszych i starszaków!

Nauczycielki z Przedszkola Nr 3

NASZE GRUPY 2015-2016