Start Rok 2015/2016 LEGO, LEGO, przedszkolaki na wystawie LEGO!!!!

LEGO, LEGO, przedszkolaki na wystawie LEGO!!!! PDF Drukuj Email
piątek, 25 września 2015 21:20, odsłon: 1474

Grupa „Zajączków” i „Żuberków” były na wycieczce w Białymstoku, gdzie obejrzały edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego, pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Dzięki wielu przygotowanym makietom, przedszkolaki przenosiły się w różnorodne scenerie filmowe np.: "Gwiezdnych Wojen" czy "Piratów z Karaibów". Ponadto lego-konstrukcje prezentowały róznorodne sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne.

Najciekawsze okazały się dla naszych przedszkolaków postacie z gier i bajek. Wrażenie zrobiła rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlow'a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków - zużyto ponad 100.000 elementów. Dla małych miłośników piłki nożnej hitem były makiety stadionów PGE Narodowy w Warszawie i PGE Arena w Gdańsku wykonane w całości z klocków. Niezapomniane wrażenia zapewniły makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne miasteczko westernowe. Pociągi zawierały interaktywne elementy, dzieci mogły wprawiać je w ruch. Na zdjęciach można zaobserwować zaciekawione minki naszych przedszkolaków. Atrakcją było samodzielne uruchamianie robota  poprzez dotykanie rączką gabloty. Przerywnikiem w zwiedzaniu, była  zabawa w świecie klocków Lego. W strefie zabaw dzieci miały do dyspozycji stoliki do zabawy klockami, baseny z Duplo,  przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków. Zbudowane  pojazdy testowaliśmy  na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych. Dużo zabawy i dla dziewczynek i dla chłopaków. Na zakończenie wystawy ukazał się naszym oczom, kto? Trudna to zagadka, a przypomnimy sobie o nim zimą, bliżej okresu świątecznego. Tak, to Święty Mikołaj i jego renifery, w całości z klocków wykonane. Oj się dzieci rozmarzyły, i po obejrzeniu  katalogów Lego pewnie o prezentach śniły.

A. Panasiuk-Kaczoch i J. Wołkowycka

NASZE GRUPY 2015-2016