Start Rok 2015/2016 Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
czwartek, 24 września 2015 21:38, odsłon: 1044

W związku z tym, iż Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w tym roku szkolnym przypadł w niedzielę, to obchody tego uroczystego Dnia przenieśliśmy na poniedziałek 21 września. Nasze kochane trzylatki „Wiewióreczki” swój pierwszy Dzień Przedszkolaka spędziły na miłej zabawie z chustą animacyjną. Było: kołysanie misia, falowanie z balonikiem, ale największą frajdą było schowanie się pod chustę, jak pod wielki namiot.


Trzy i czterolatki z grupy „Jeżyków” miały okazję wesoło się bawić czerpiąc radość z bycia przedszkolakiem. Podczas zabawy plastycznej, z odcisków dłoni maluszków powstało piękne „drzewko rodziny jeżyków” – przedszkolnej rodzinki. Na pamiątkę tego święta wszystkie dzieci otrzymały plakietki „Przedszkolak przyjaciel”, które mają przypominać Jeżykom o tym wyjątkowym święcie.
Grupa czterolatków „Zajączki” uczciła ten dzień poprzez sporządzenie własnego deseru, który zjadły na podwieczorek. Dzieci ubrane w kolorowe fartuszki z zacięciem kroiły owoce i zalewały je galaretką. Oj słodki to był dzień, słodki i pracowity.
Panie z grup Sarenek i Żuberków przygotowały dzieciom zestaw niespodzianek w postaci zabaw muzycznych i konkursów edukacyjnych.
 

Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
To Święto Ani, Basi i Krzysia …..

„Hymnem Przedszkolaka” rozpoczęła się uroczystość podczas której Pani Dyrektor odczytała życzenia Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka składając życzenia wszystkim dzieciom, również w imieniu własnym. Następnie różowe dziewczynki „ubrały” szablon dziewczynki na różowo, a niebiescy chłopcy ubrali chłopca na niebiesko. Podczas konkursów dzieci wykazały się znajomością figur geometrycznych, sprawnością fizyczną podczas wrzucania kulek do kosza. W „czarodziejskim worku” dzieci odnalazły swoje ulubione zabawki. Wszystkie konkursy były przeplatane zabawami muzycznymi „Chodźcie wszyscy tu do koła”, „Podaj rękę partnerowi”, „Na prawo, na lewo”, „Zrób do przodu 4 kroki”  i inne.

Ten uroczysty, radosny dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, a naszym dzieciom życzymy samych radosnych, aktywnych dni w przedszkolu.

 

Nauczycielki z Przedszkola Nr 3

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information