Start Rok 2015/2016 Małe "Wiewióreczki" z przedszkola obok rzeczki

Małe "Wiewióreczki" z przedszkola obok rzeczki PDF Drukuj Email
czwartek, 24 września 2015 21:14, odsłon: 1559

My jesteśmy „Wiewióreczki”- najmłodsze przedszkolaki z grupy I. Trudne początki za nami…. Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego dobiega końca, a my poznaliśmy się, polubiliśmy i coraz łatwiej jest nam rozstawać się z rodzicami. Wciąż poznajemy i utrwalamy przedszkolne zwyczaje, uczymy się funkcjonowania w społeczności przedszkolnej, wspólnej pracy w grupie, samodzielności.

Jesteśmy ciekawi świata i chętni do zabawy! Z entuzjazmem uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych, ruchowych, muzycznych oraz plastycznych zorganizowanych przez nasze panie.
Wiemy już, że w sadach  dojrzewają owoce – czerwone jabłka, żółte gruszki i fioletowe śliwki, z których można ugotować pyszny kompot, zrobić przetwory, a i warzywa mają tyyyyyle witamin!
Panie zachęcają nas do zjadania pysznych posiłków, a niektórych z nas już wcale nie trzeba karmić! Uwielbiamy ruch na świeżym powietrzu. Wesoło bawimy się na placu przedszkolnym. Podczas spacerów w towarzystwie węża Marcela, obserwujemy i odkrywamy piękny świat… ostatnio zbieraliśmy szyszki i żołędzie do naszego kącika przyrody. Sami ozdabialiśmy też przyrodniczą opiekunkę naszej grupy- wiewiórkę Rudokitkę.
Jak najlepiej potrafimy  uczymy się, tańczymy, śpiewamy i  zgodnie bawimy! Nasze Panie są z nas dumne!
Żeby zregenerować siły zasypiamy podczas słuchania kołysanek … a potem w ramiona Taty i Mamy.  Jutro znów z radością się witamy!

Ula Raczkowska- Filinowicz i Bogusia Wołodkiewicz

NASZE GRUPY 2015-2016