Start Rok 2015/2016 Pierwsze spacery „Jeżyków”

Pierwsze spacery „Jeżyków” PDF Drukuj Email
wtorek, 15 września 2015 10:07, odsłon: 1662

Już od pierwszych dni pobytu w przedszkolu „jeżyki” z grupy 3-4-latków spacerowały i poznawałyswoje przedszkole i najbliższe okolice. Dużym wyzwaniem dla najmłodszych przedszkolaków były pierwsze próby ubierania się w szatni i chodzenie w grupie. Okazało się, że wszystkie dzieci chętnie i samodzielnie nakładają buty, kurtki z niewielką pomocą swoich pań, a wąż „Marcel” ułatwił i uatrakcyjnił chodzenie w parach.

„Jeżyki” z zapałem wskazywały ważne miejsca na osiedlu „Lipowa”, gdzie mieszkają i gdzie znajduje się przedszkole. Obejrzały  pocztę, sklepy osiedlowe i nauczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych miejscach.
Po spacerach przedszkolaki z wielką energią bawiły się na przedszkolnym placu zabaw. Zabawa w pociąg, jazda autobusem, zabawy na huśtawkach, karuzeli, zjeżdżalniach i trampolinie wprawiały wszystkich w radosny nastrój. W czasie zabaw dzieci chętnie mówiły, że bardzo podoba im się w przedszkolu i chcą „tu” przychodzić codziennie. Po zabawach ruchowych na świeżym powietrzu „jeżyki" z apetytem jadły smaczny obiad.
Z wielką przyjemnością zaobserwować można jak „jeżyki” z dnia na dzień coraz lepiej radzą sobie w przedszkolu i stają się bardziej samodzielne.

Oprac. J.Ruszuk, A.Olszewska, K.Wołczyk

NASZE GRUPY 2015-2016