Start Rok 2014/2015 „Kuć żelazo póki gorące…”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Kuć żelazo póki gorące…” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 08:04, odsłon: 2061

24 sierpnia 2015 r. najmłodsze przedszkolaki sprawdziły co znaczy dosłownie to powiedzenie. Doskonałą okazją edukacyjną była wycieczka piesza do Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce, którego właścicielem jest pan Stanisław Mierzwiński. Muzeum powstało na bazie kuźni pochodzącej z 1927 roku i należącej do rodziny pana Stanisława. W jego zbiorach znajdują się liczne eksponaty związane z kowalstwem oraz obróbką metali.


Największe emocje wśród przedszkolaków wzbudził pokaz kucia metalu w prawdziwej kuźni. Każdy mógł spróbować uderzenia młotem, co wymagało dużej siły i precyzji. Dzieci zobaczyły też domek - „prywatną rezydencję kowala”, obejrzały drewniane rzeźby kowala i metalowe narzędzia, którymi dawno temu posługiwali się rolnicy. Dowiedziały się, do czego  służy sierp, kosa, piła, podkowa i drewniaki dla konia. Wszystkie przedszkolaki mogły też dotknąć „magiczną”metalową podkowę, która  przynosi szczęście…
Pan Stanisław w barwny i ciekawy sposób opowiedział dzieciom jak dawniej wyglądała praca kowala i jaką ważną rolę pełnił na wsi. Na pożegnanie Małgosia, Wiktoria i Adela wręczyły panu Mierzwińskiemu kolorową laurkę i podziękowały za interesującą wycieczkę do „krainy przeszłości”.

 

Opracowała: J.Ruszuk

 

 

 

NASZE GRUPY 2014-2015

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information