Start Rok 2014/2015 Dzień Matki u „Jeżyków”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Matki u „Jeżyków” PDF Drukuj Email
niedziela, 21 czerwca 2015 21:28, odsłon: 2035

Dnia 26 maja 2015 r. odbyły się warsztaty dla Mam metodą Weroniki Sherborne. Mamy ubrane w stroje sportowe licznie stawiły się na zajęcia. Na początku, nauczycielki przywitały wszystkich zebranych i pokrótce zapoznały z metodą Weroniki Sherborne. Metoda ta została opracowana przez fizjoterapeutkę Weronikę Sherborne w Anglii i opiera się na ćwiczeniach – zabawie - relacjach z drugą osobą.

Cechą charakterystyczną tej metody jest rozwijanie przez ruch: świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego, świadomości przestrzeni i działania w niej oraz dzielenia przestrzeni z innymi  ludźmi i nawiązywania z nim i kontaktu. Udział w zajęciach wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny, społeczny, poznawczy i ruchowy dziecka.
Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą „Jak bije twoje serduszko?” gdzie dzieci, na zmianę z mamą słuchały bicia serca. Następnie wspólnie wykonywaliśmy przysiady w zabawie „Waga”, „piłowaliśmy drewno”, „przygniataliśmy” swoim ciężarem mamy, próbowaliśmy „przewrócić” mamę w zabawie „Worek”. Najwięcej jednak uciechy miały mamy i dzieci w zabawie „Rozpakowywania paczki” – kiedy jedno z nich, zwinięte w kłębek jest paczką, a drugie musi tę paczkę rozpakować, ciągnąc za ręce i nogi. W zabawie „Mały samolot” mamy leżąc na plecach i trzymając za ręce, ruchem  nóg unosiły dzieci w górę. Zabawa „Huśtawka” przypomniała wszystkim bujanie się na prawdziwej huśtawce. Dużo siły potrzebowały dzieci w zabawie „Skała” próbując przesunąć dorosłych.
Mamom  najwięcej uśmiechu sprawiła zabawa „Tunel”, kiedy klęcząc na kolanach przepuszczały pod sobą dzieci jak w prawdziwym tunelu, a potem leżąc na brzuchach  dzielnie pomagały dzieciom pełzać po sobie. Na koniec zajęć, słuchając muzyki J. S. Bacha „Usypialiśmy misie”.
Po tej wspólnej zabawie, dzieci zaprezentowały mamom krótką część artystyczną. Były też wiersze i piosenki o mamie. Na zakończenie wręczyły mamom własnoręcznie wykonane wazoniki z kwiatkami i złożyły życzenia.
Po chwili wzruszeń dzieci i ich mamy zasiedli do stołów na słodki poczęstunek. Z  pewnością były to niezapomniane chwile zarówno dla mam jak i dla dzieci.

Chcemy podziękować wszystkim Mamom za przygotowanie ciast, ciasteczek i innych łakoci, które umiliły nasze spotkanie.

 

Anna Olszewska, Halina Pawluczuk, Małgorzata Reduch

  

 

NASZE GRUPY 2014-2015

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information