Start Rok 2014/2015 Wiewiórki i Zajączki zwiedzają okolice Narewki

Wiewiórki i Zajączki zwiedzają okolice Narewki PDF Drukuj Email
środa, 20 maja 2015 08:16, odsłon: 3954

altW minionym tygodniu najmłodsze przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wspólną wycieczkę w okolice Narewki. Mimo źle zapowiadającej się pogody (z rana padał deszcz), nikt z nas nie stracił nadziei na lepszą aurę. Tak też i było… W Gruszkach, gdzie mieści się siedziba Nadleśnictwa Browsk, przywitała wszystkich pani Ula Olejnicka – nasza zaprzyjaźniona leśnik. Podczas długiego spaceru po okolicznym Parku Edukacyjnym, dzieci poznały najważniejsze gatunki drzew Puszczy Białowieskiej.

Wśród wielu opowiedzianych ciekawostek na temat poszczególnych drzew, przedszkolaki głośno skandowały razem z panią Ulą ich nazwy: dąb, świerk, so-sna, li-pa, mod-rzew, brzo-za, grab i klon. Idąc dalej obejrzeliśmy oryginalne barcie zawieszone wysoko na drzewach, herbarium (ogród botaniczny), zegar słoneczny (pełen zagadkowej mocy) oraz wysoki pomnik Lasowida, który patrzy na świat z perspektywy czerech pór roku. Wprost przyrodniczy zawrót głowy…

Dalej pojechaliśmy do Jednostki Straży Granicznej w Narewce. Tam zrobiliśmy małą przerwę na „małe co nieco”- aż miło było popatrzeć jak wszystkie dzieci z apetytem jedzą drugie śniadanie!
A później było po żołniersku. Poznaliśmy st. chorążego Straży Granicznej Marka Chmarę, wilczura Reksia oraz jego opiekuna chorążego SG Grzegorza Przekopa. Wszystkie dzieci polubiły sprytnego wilczura za jego szybkie aporty, zawziętość i idealną posłuszność. Dowiedzieliśmy się również jak funkcjonariusze Straży Granicznej patrolują wschodnią granicę państwa i jaki sprzęt jest do tego potrzebny.  Sprawdziliśmy też  jak wygodnie się siedzi w quadzie – to była dopiero wyjątkowa atrakcja!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym profesjonalnym przewodnikom z Narewkowskiej Ziemi.

J. Wołkowycka, A. Panasiuk-Kaczoch

NASZE GRUPY 2014-2015