Start Rok 2014/2015 „Jeżyki” w bibliotece.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Jeżyki” w bibliotece. PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2015 19:52, odsłon: 4123

altPrzedszkolaki z oddziału III realizując tematykę o bajkach i baśniach poznały twórczość braci Grimm, Wilhelma i Karla. W ogłoszonym konkursie na zilustrowanie wybranej baśni wzięły udział wszystkie dzieci z grupy. Każde dziecko wybierało samo bajkę, którą chce zilustrować. Rodzic otrzymywał tekst, z którym zapoznawał dziecko. Po przeczytaniu bajki przyszedł czas na domowe rysowanie.

 

Komisja w składzie pani Ani, pani Halinki i pani Małgosi dokonała wyboru i przyznała 6 pierwszych miejsc, a pozostały dzieci otrzymały wyróżnienia. Z wykonanymi książkami i dyplomami przedszkolaki wraz paniami udały się na spotkanie z Panią Asią Kisielewicz do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Nasza zaprzyjaźniona bibliotekarka przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną o życiu i twórczości braci Grimm. Okazało się, że bracia Grimm nie stworzyli tych baśni, tylko je zebrali i opublikowali, które opracowali na podstawie wieloletnich badań podań, mitów i opowieści ludowych. Dzieci podczas oglądania ilustracji starych i współczesnych wykazały się dużą znajomością baśni. Następnie dzieci kolorowały ilustracje z bajek. Na zakończenie pani Asia podziwiała rysowane bajki przez dzieci i wręczyła dyplomy oraz przygotowane przez bibliotekę naklejki. Dzieci podziękowały Pani Asi za miłe spotkanie i pouczającą lekcję biblioteczną, a panie otrzymały certyfikaty. Następna wizyta w bibliotece już zaplanowana.
                    
 

Małgorzata Reduch, Anna Olszewska, Halina Pawluczuk

 

 

NASZE GRUPY 2014-2015

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information