Start Rok 2014/2015 Obchody Święta Konstytucji 3- go Maja

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Obchody Święta Konstytucji 3- go Maja PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2015 19:49, odsłon: 5216


altW dniu 30.04.2015 r. uroczyście, w pięknej scenografii obchodziliśmy Święto Konstytucji 3-go Maja. Na uroczystości obecni byli: Pani Dyrektor Przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki wraz ze swoimi dziećmi ze wszystkich grup wiekowych - wszyscy odświętnie ubrani z kotylionami.
Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu.

Po wejściu pocztu sztandarowego  (reprezentantów grupy ,,Sarenek”) obecni na uroczystości odśpiewali hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego” zachowując odpowiednią postawę i szacunek dla symboli narodowych - godła i flagi Polski.
Podczas tej uroczystości dzieci dowiedziały się, gdzie i kiedy uchwalono Konstytucje 3-go Maja i że jest to dokument w którym spisane są prawa, zasady, przywileje i obowiązki Polaków.
Dzieci z wszystkich grup na okoliczność tego radosnego święta przedstawiły program artystyczny. W niezwykłym wykonaniu 3-latków usłyszeliśmy wiersz ,,Kto ty jesteś”, pięciolatki zaprezentowały  poloneza W. Kilara z ogromną ilością figur tanecznych. Walca z filmu ,,Noce i Dnie” z chustkami białymi i czerwonymi, niesamowicie efektownie zatańczyły 4- latki. Krakowiaka obejrzeliśmy w wykonaniu 6-latków integracyjnych ,,Jeżyków” i ich Pań, w pięknych krakowskich strojach .,,Sarenki” z niesamowitą  energią i ogromną precyzją zaprezentowały ,,Trojaka”.
Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni stojąc z dumą powtarzali za starszakami ( na zasadzie echa patriotycznego) słowa wiersza ,,Jestem Polakiem”:
Jestem Polakiem            
Lat niewiele mam.
Ale wyznam szczerze
kocham ten mój kraj.
Tu oświata dominuje
Wolność słowa w nim króluje.
Każdy jest równego stanu.
Jestem dumny z mego kraju.


Pani Dyrektor Dorota Durzyńska podziękowała dzieciom, Paniom nauczycielkom, koordynatorowi uroczystości za przepiękne i wzruszające  występy i doznania oraz wręczyła dzieciom poszczególnych grup, gry edukacyjne ,,Kto ty jesteś”.

              

 Koordynator uroczystości Krystyna Czurak

 

 

NASZE GRUPY 2014-2015

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information