Start Rok 2014/2015 Jak Zajączki piekły babkę wielkanocną?

Jak Zajączki piekły babkę wielkanocną? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2015 21:33, odsłon: 975

altPoznając tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych, dzieci z grupy Zajączków postanowiły upiec babkę – jak o niej mówią, wielkanocną babę. Po przygotowaniu niezbędnych produktów (przepis poniżej), przedszkolaki bacznie obserwowały poszczególne etapy przygotowania świątecznego ciasta. Babki, i dwie małe kurki, były gotowe do skosztowania jeszcze przed obiadem. Chyba zapach świeżo pieczonego ciasta zachęcił niektórych by zajrzeć, co się dzieje w naszej sali?

Zajrzała do nas pani Dyrektor,  pani logopeda, jeszcze inne panie nauczycielki i woźne widziano w naszych progach...
By skrócić czas oczekiwania na degustację (babki były gorące), Zajączki przedstawiły swój wiosenno-wielkanocny repertuar.

Uwierzcie, warto było czekać…

Przepis na wielkanocną babkę z majonezem:

4 jajka
½ szklanki mąki pszennej
½ szklanki mąki ziemniaczanej
1 szklanka cukru
½ szklanki majonezu
Cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki  wymieszać. Wlać do formy,  wstawić do nagrzanego piekarnika 180°C. Piec ok. 40 minut. Polać lukrem lub posypać cukrem pudrem. Smacznego!

J. Wołkowycka

NASZE GRUPY 2014-2015