Start Rok 2014/2015 Rodzice dzieciom – czytanie w grupie Zajączków

Rodzice dzieciom – czytanie w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 lutego 2015 00:51, odsłon: 1245

altW minionym tygodniu, w ramach realizacji cyklu głośnego czytania dzieciom pt. „Wędrujące słówka” oraz tematyki tygodniowej „W krainie baśni”, codziennie chętni rodzice czytali nam wybrane przez siebie, ulubione opowiadania lub bajki. Zatem każdego dnia, gościliśmy w naszej grupie wyjątkowych, najbliższych sercom dzieci rodziców.

O wartościach czytania dla dzieci, nie trzeba chyba przekonywać. To w końcu same zalety, bowiem:
•    Książka pozwala poznawać świat
•    Książka kształtuje system wartości i postawy moralno-społeczne
•    Książka rozbudza zainteresowania dziecka
•    Książka rozwija wyobraźnię
•    Książka uczy myślenia i poprawia koncentrację uwagi
•    Książka to jeszcze więcej dobrego niż jesteśmy sobie wyobrazić…
Powyższy katalog to nie jedyne zalety czytania książek dzieciom. Rodzice powinni zdać sobie sprawę, że czytanie bajek od najmłodszych lat sprzyja harmonijnemu rozwojowi dziecka, a przede wszystkim zapobiega uzależnieniu od telewizora i komputera, które zdają się władać czasem maluchów w XXI wieku.

Były to niezwykle miłe, rodzinne spotkania z książką. Można śmiało stwierdzić, iż w pięć dni, dzieci wysłuchały przekrój literatury dziecięcej!

A. Kolinko, J. Wołkowycka

NASZE GRUPY 2014-2015