Start Rok 2013/2014 Sukces Anastazji Gromackiej z grupy „Sarenek”

Sukces Anastazji Gromackiej z grupy „Sarenek” PDF Drukuj Email
wtorek, 24 czerwca 2014 22:08, odsłon: 2583

0310_mini

Anastazja Gromacka, uzdolniona plastycznie dziewczynka z koła plastycznego Barwinek” działającego w Przedszkolu Nr 3, odniosła sukces promujący przedszkole w środowisku lokalnym. 18 czerwca 2014 roku w sali przy parafii św. Trójcy w Hajnówce odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Święty Maksym Gorlicki – kapłan męczennik” zorganizowany wspólnie z Parafią Prawosławną Św. Trójcy przez Bractwo Kultury Prawosławnej w Hajnówce.

Konkurs został zorganizowany w związku z przypadającą w tym roku 20. rocznicą kanonizacji św. Maksyma Gorlickiego, która była pierwszą kanonizacją w historii Cerkwi Prawosławnej na Łemkowszczyźnie i 100. rocznicą Jego męczeńskiej śmierci.
Anastazja Gromacka z naszego przedszkola zdobyła I miejsce za swoją przepiękną pracę. Nagrodę i  pamiątkowy dyplom wręczył jej ks. Paweł Zabrocki - przewodniczący jury.
Anastazji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: Eugenia Kazimiruk, Joanna Ruszuk
Zdjęcia: Eugenia Kazimieruk, Joanna Gromacka