Start Rok 2013/2014 „Rodzinne spotkanie” w grupie Sarenek

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Rodzinne spotkanie” w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 21:02, odsłon: 1976

0307_miniNajważniejsze święta rodzinne w roku, Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty, uczciły przedszkolaki z grupy Sarenek podczas wyjątkowego spotkania w dniu 4 czerwca 2014r. Oprócz dzieci i rodziców w tym uroczystym Święcie Rodziny wzięli udział babcie i dziadkowie niektórych wychowanków oraz  Dyrektor przedszkola pani Dorota Durzyńska. Ta wyjątkowa uroczystość była również okazją do wzruszającego pożegnania dwanaściorga 6-latków, które od września 2014r. rozpoczną naukę w klasie I szkoły podstawowej.

 

Podniosły nastrój podkreślały piękne ludowe stroje dzieci i pań, które ubarwiały występ artystyczny przygotowany dla zaproszonych gości.
„My Słowianie” – ten radosny i dynamiczny pląs wykonaniu dzieci, z wykorzystaniem rekwizytów z kącika regionalnego, rozpoczął uroczystość i był jednocześnie zwieńczeniem realizowanego przez cały rok szkolny programu edukacji regionalnej „Mały Podlasiak”.
Chwile ogromnego wzruszenia przeżyli rodzice przedszkolaków, gdy usłyszeli życzenia, piosenki z okazji święta mamy i odbierając od dzieci własnoręcznie wykonane prezenty – wazoniki z kwiatkami. Wspólny taniec z dziećmi wprowadził wszystkich w nastrój radosnej, rodzinnej zabawy.
Druga część uroczystości, wiersze, tańcei piosenki, poświęcona była 6-latkom, którzy w czerwcu żegnają przedszkole i od września staną się uczniami I klasy. Z tej okazji pani Dyrektor Dorota Durzyńska wręczyła przyszłym uczniom pamiątkowe dyplomy ze zdjęciami całej grupy i przypomniała, aby jako pierwszoklasiści pamiętali i odwiedzali przedszkole.
Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany i zasponsorowany przez rodziców. Podczas wspólnego „biesiadowania” toczyły się serdeczne rozmowy, wspominano wcześniejsze lata w przedszkolu i degustowano „zdrowe”  soki i przekąski.
Ten wyjątkowy dzień grupy Sarenek na długo zostanie w naszych wspomnieniach… A przyszłym uczniom życzymy sukcesów w szkole!

 

Oprac. J.Ruszuk

 


 

NASZE GRUPY 2013-2014

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information