Start Rok 2013/2014 Przedszkolaki z „trójki” rozwijają zainteresowania czytelnicze w czasie Tygodnia Bibliotek

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Przedszkolaki z „trójki” rozwijają zainteresowania czytelnicze w czasie Tygodnia Bibliotek PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 22:17, odsłon: 2110

0295_mini13 maja 2014 r. w ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia", pani Alla Gryc – dyrektor Miejskiej Biblioteki  Publicznej  im. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce, zaprosiła dzieci z grupy „Sarenek” Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, uczniów z hajnowskich szkół podstawowych i znanych hajnowian do wspólnego czytania.


Spotkanie miało bardzo uroczysty nastrój, gdyż swoje ulubione utwory literatury dziecięcej i młodzieżowej czytali młodym słuchaczom znakomici goście: pan Burmistrz Hajnówki - Jerzy Sirak, pani Irena Kostera – emerytowana bibliotekarka, Sybiraczka, miłośniczka literatury, pan Aleksander Prokopiuk – biegacz maratonów i twórca hajnowskiego półmaratonu, pani Dorota Durzyńska – dyrektor Przedszkola Nr 3 i babcia jednego z uczniów. Z nieukrywanym wzruszeniem czytali teksty znanych pisarzy: „Kłamczuchę” Jana Brzechwy, bajkę „O rybaku i złotej rybce”, opowiadanie o „Misiu Remisiu”, które przeniosły wszystkich w świat dziecięcej fantazji. Pan Prokopiuk,w czytanym przez siebie fragmencie książki, dał dzieciom odpowiedź na pytanie „Jak zważyć słonia bez użycia wagi?”. Najmłodszym uczestnikom tego kilkupokoleniowego czytania  najbardziej podobały się utwory o wiośnie i naszym mieście, które napisała nauczycielka z naszego przedszkola – pani Anetta Trusiewicz-Kolinko. Pani dyrektor Dorota Durzyńska z wielką radością zaprezentowała próby pisarskie tej utalentowanej nauczycielki i dodała, że dzieci w ramach cyklu „Do uszka maluszka” wykonują również ilustracje do czytanych im utworów.
W drugiej części spotkania ulubione fragmenty literatury dla młodzieży czytali uczniowie hajnowskich szkół. Na zakończenie Ania Zabrocka z grupy „Sarenek” – reprezentująca nasze przedszkole, wyrecytowała pouczający dla wszystkich wiersz o tematyce ekologicznej pt. „Nowa moda”.
Atmosfera tego „święta książek” była bardzo podniosła. Dzieci z grupy „Sarenek’ w ciszy i skupieniu, z zainteresowaniem słuchały czytających. Dziękując za spotkanie w tym  magicznym miejscu, wręczyły pani dyrektor biblioteki Alli Gryc własnoręcznie wykonaną laurkę. „Jest to najpiękniejsza laurka na świecie..” – tymi słowami pani Alla podziękowała dzieciom i poprosiła, aby codziennie słuchały książek czytanych przez rodziców, a w przyszłości, gdy nauczą się czytać, odwiedzali często bibliotekę.

 

J. Ruszuk

 


 

NASZE GRUPY 2013-2014

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information