Start Rok 2013/2014 Jak powstaje miód – odwiedziny pszczółki w grupie II

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jak powstaje miód – odwiedziny pszczółki w grupie II PDF Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 21:48, odsłon: 2084

0294_miniW pewien deszczowy czwartek grupę Zajączków odwiedziła znajoma pszczółka aby opowiedzieć  o pracy swoich przyjaciółek z wiosennej łąki. Dzieci uważnie słuchały historii o tym, jak powstaje złocisty przysmak – miód i samodzielnie wykonały książeczkę obiecując pszczółce, że podzielą się nowymi wiadomościami z najbliższymi. Okazuje się, że rola pszczół jest nieoceniona.

 

 

Pszczoły zbierając pyłek przenoszą go na inne kwiaty i zapylają je, a wtedy powstają zalążki owoców. Podczas zabaw muzyczno – ruchowych w naszej przedszkolnej sali było gwarno jak w ulu, wszystkie przedszkolaki chętnie wcielały się w role pracowitych owadów. Miód pachnie wiosenną łąką, miód jest złoty jak wiosenne słonko, miód smakuje doskonale!! Wspólnie wykonaliśmy przepyszną lemoniadę, przepis bardzo prosty: woda, miód wielokwiatowy z puszczańskiej pasieki i sok z cytryny lub limonki! Zdrowo i bez konserwantów! Nasze przedszkolaki to lubią!!!
 

 

 

Urszula Raczkowska – Filinowicz
Bogusława Wołodkiewicz

 


 

NASZE GRUPY 2013-2014

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information