Start Rok 2013/2014 Obchody Konstytucji 3-go Maja

Obchody Konstytucji 3-go Maja PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 maja 2014 21:18, odsłon: 2490

0289_miniW dniu 30.04.2014r. w przedszkolu bardzo uroczyście obchodzono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Wszyscy byli ubrani w białe koszule z biało-czerwonymi kotylionami (własnoręcznie wykonanymi przez dzieci). W uroczystości wzięli udział wizytatorzy z Podlaskiego Kuratorium Oświaty, Panie Bogumiła Koniuszewska i Dorota Zimnoch, dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska oraz dzieci z wszystkich grup wiekowych wraz z nauczycielkami.

Dzieci dowiedziały się, że Konstytucja jest dokumentem, w którym zapisane są zasady postępowania, prawa i obowiązki wszystkich Polaków. Niezwykle uroczystym momentem było wejście pocztu sztandarowego z flagą naszego kraju i odśpiewanie przez wszystkich  Hymnu – I zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wielu z nas w oczach kręciły się łzy wzruszenia...
Wszystkie dzieci swoją postawą i zachowaniem udowodniły, że są Polakami. Znają symbole narodowe, potrafią recytować wiersze, śpiewać i tańczyć tańce narodowe. W wykonaniu dzieci z grupy ,,Jeżyków” wysłuchaliśmy recytację wiersza, "Dzień majowy” i ,,Taniec Dworski”, z grupy ,,Wiewiórek” - taniec z chustą animacyjną do Poloneza W. Kilara oraz recytację wiersza ,,Znak”, z grupy ,,Zajączków” usłyszeliśmy ,,Kto ty jesteś”, z grupy ,,Sarenek" - taniec ,,Krakowiak”, z grupy ,,Żubrów” - piosenkę "To co ważne blisko masz ’’ oraz wiersz ,,Prawo Konstytucji”.
Jesteśmy dumne, że tak pięknie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności.

Dziękuję wszystkim koleżankom za przygotowanie dzieci do uroczystości oraz pomoc w organizacji tego spotkania.

Prowadząca i autorka tekstu: Krystyna Czurak

Zdjęcia: A. Panasiuk-Kaczoch i Elżbieta Wołkowycka