Start Rok 2013/2014 Konkurs recytatorski o ekologii i przyrodzie rozstrzygnięty!!!

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Konkurs recytatorski o ekologii i przyrodzie rozstrzygnięty!!! PDF Drukuj Email
środa, 23 kwietnia 2014 22:36, odsłon: 2266

0287_mini15 kwietnia 2014 r. w naszym przedszkolu odbyła się II edycja konkursu recytatorskiego „Kocham , lubię, szanuję...nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję„ pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. Swoją obecnością zaszycili nas: Burmistrz naszego proekologicznego miasta, pan Jerzy Sirak, leśnik - ekolog  z Nadleśnictwa Browsk, pani Urszula Olejnicka oraz nauczycielka języka polskiego z Gimnazjum Nr 1 w Hajnówce, pani Ewa Wanda Wojcieszek. Wraz z Dyrektor naszego przedszkola, panią Dorotą Durzyńską, wszyscy mocno trzymali kciuki za występ małych uczestników.

Na widowni razem z naszymi „gwiazdami”zasiedli rodzice oraz wychowawczynie. Nasz konkurs „Kocham , lubię, szanuję...nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję” ma swoich miłośników, jak się okazało wszystkie przedszkola z gminy Hajnówka przystąpiły do udziału w w tej trudnej sztuce. O tytuł Mistrza Recytacji ubiegało się 20 uczestników. Konkurs prowadziły Biedronki i Pszczółka Ula. Atrakcją był występ zespołu tanecznego „Małolaty” działającego przy Domu Dziecka w Białowieży, którego opiekunem jest pani Barbara Nowacka. Dziewczyny zaprezentowały nam taniec z pomponami-cheerleaderki oraz układ hip-hop.
Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej o tematyce przyrodniczej lub ekologicznej;
wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności;dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich; prezentacja umiejętności artystycznych dzieci. Integrację dzieci z róznych przedszkoli można było obserwować podczas zabaw muzycznych  z pomponami oraz zabawy „Krasnoludek”, przy której wesolutko bawili się także dorośli. Podczas przerwy na poczęstunek, Jury obradowało i zgodnie ogłosiło wyniki:

Tytuł Mistrza Recytacji otrzymał MATEUSZ SZYMAŃCZUK z Przedszkola Nr 5 (  recytował  wiersz „Krasnal”)

Tytył Wicemistrza Recytacji otrzymała ANNA ZABROCKA z Przedszkola Nr 3 ( recytowała wiersz „Nowa Moda”)

Wyróżnienie otrzymała WIKTORIA DENISIUK z Przedszkola Nr 5 ( recytowała wiersz „O dębie, co żołędzie rozdawał”)

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział. Jury otrzymało wiosenne bukiety, wykonane przez panią Iwonkę, a nauczyciele podziękownia w formie dyplomów.
Dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji konkursu.

 

Sponsorzy:
 

Burmistrz Jerzy Sirak - Urząd Miasta Hajnówka
Prezes Jerzy Aleksiejuk- Przędsiebiorstwo Wodociągów  i Kanalizacji Sp.zo.o w Hajnówce
Prezes Mieczysława Bogdanowicz- PSS Społem
Nadleśnictwo Browsk


Organizatorki: A.Panasiuk-Kaczoch, I. Gierasimiuk i U. Raczkowska- Filinowicz

 


 

NASZE GRUPY 2013-2014

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information