Start Rok 2013/2014 Gdzie jest Wielkanoc?

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Gdzie jest Wielkanoc? PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 21:40, odsłon: 1515

0284_mini16 kwietnia w grupie II odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej. Zajęcia rozpoczęły się pogadanką o zbliżających się świętach uzupełnianą opowiadaniem nauczycielki „Jak mała Agatka szukała Wielkanocy”.

Dzieci wysłuchały z zaciekawieniem opowiadania, pomagały też w redagowaniu kolejnych jego wątków, wykazując się przy tym znakomitą pamięcią i wyobraźnią. Następnie 3 i 4 latki zaśpiewały rodzicom piosenki o wiośnie, których nauczyły się w przedszkolu. Po głośnych brawach przedszkolaki przystąpiły do głównej części spotkania – warsztatów plastycznych. Zadaniem wszystkich uczestników było wykonanie ozdób wielkanocnych z materiałów odpadowych (np. rolki po papierze toaletowym, wytłaczanki po jajkach, ścinki) i balonów. Do wykonania ozdób wykorzystaliśmy tym razem elementy metody „decoupage” polegającej na oklejaniu kolorowymi motywami gotowych elementów.

Dzieci oraz ich rodzice z ochotą i uśmiechem uczestniczyli w zajęciach. Ozdoby wielkanocne, które dziś powstały stały się ozdobą holu przedszkolnego, obok prac, które wykonały inne grupy. Wszyscy dorośli uczestnicy warsztatów wrócili do domów w radosnych nastrojach, okazywali dzieciom i nauczycielce zadowolenie z miło spędzonego czasu w przedszkolu

 

Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

 

Bogusława Wołodkiewicz

 


 

NASZE GRUPY 2013-2014

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information