Start Rok 2013/2014 Wielkanocne zwyczaje –zajęcia otwarte warsztatowe dla dzieci i rodziców w grupie ,,Żuberków”

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wielkanocne zwyczaje –zajęcia otwarte warsztatowe dla dzieci i rodziców w grupie ,,Żuberków” PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 21:04, odsłon: 1509

0283_miniW dniu 10 kwietnia 2014r. w naszej grupie odbyły się zajęcia, celem których było: zapoznanie z wybranymi zwyczajami związanymi z Wielkanocą,  rozwijanie wyobraźni twórczej oraz czerpanie radości ze wspólnej  zabawy z rodzicami.


Zajęcia rozpoczęły się zabawą integracyjną ,,Rozrywka”. Rodzice i dzieci naśladowały czynności pokazywane przez nauczyciela. Następnie rozwiązywały wylosowane zagadki ukryte w jajeczkach  a potem omówiły wysłuchany wiersz ,,Pisanki” i udowodniły że, znakomicie znają kolory oraz potrafią liczyć do dziewięciu. Zaraz potem pięknie wypowiadały się o zwyczajach wielkanocnych kultywowanych w ich domach. Pani Krysia uzupełniła wiadomości przedstawiając sposoby obchodzenia Wielkanocy w Polsce kiedyś i obecnie.
Pani Ula zaprosiła wszystkich do wykonania ozdób Wielkanocnych z materiałów zgromadzonych na stolikach. Wyczarowano różne piękne cudeńka i urządzono z nich wystawę w holu. Na koniec dzieci zatańczyły taniec z szarfami do muzyki ,,Marzyciel” a  Panie złożyły życzenia świąteczne.

 

Krystyna Czurak

 


 

NASZE GRUPY 2013-2014

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information