Start Rok 2013/2014 „Pisanki, pisanki, jajka malowane...”- przedświąteczne warsztaty z rodzicami w grupie trzylatków

„Pisanki, pisanki, jajka malowane...”- przedświąteczne warsztaty z rodzicami w grupie trzylatków PDF Drukuj Email
piątek, 11 kwietnia 2014 21:06, odsłon: 2014

0280_mini9 kwietnia w grupie maluszków odbyły się przedświąteczne warsztaty z udziałem rodziców. Inspiracją do zajęć była inscenizacja sylwetowa opowiadania pt „Bajeczka wielkanocna” A. Galicy w wykonaniu nauczycielek i naszej niani, oraz zabawa przy piosence „Pisanki, pisanki”, z aktywnym udziałem przedszkolaków. Było bardzo uroczyście i przedświątecznie...

Główną część spotkania zajęły warsztaty plastyczne, w których wykorzystano materiały odpadowe np. wytłoczki po jajkach, karton, wstążki, guziki, papier opakunkowy. W trzech grupach razem pracowały dzieci, rodzice i nauczycielki.  Powstały przepiękne, kolorowe w rozmiarze XXL pisanki oraz równie wielki, koszyk wielkanocny. Wspólna prezentacja prac i pamiątkowe zdjęcie zakończyły nasze miłe i bardzo pracowite, spotkanie.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

J. Wołkowycka i A. Trusiewicz-Kolinko

NASZE GRUPY 2013-2014