Start Rok 2013/2014 ,,Kolorowy twarożek”- zajęcia w grupie ,,Żuberków”

,,Kolorowy twarożek”- zajęcia w grupie ,,Żuberków” PDF Drukuj Email
sobota, 05 kwietnia 2014 07:07, odsłon: 2112

0275_miniNasza grupa bardzo lubi smaczne i zdrowe jedzenie. Największą popularnością cieszą się zajęcia ,,smaczne’’- to znaczy takie, podczas których dzieci samodzielnie przygotowują sobie dietetyczne posiłki.

I tak 4 kwietnia 2014 r. dzieci przygotowały z białego twarogu, jogurtu i nowalijek (rzodkiewki, szczypiorku, pomidorów, rzeżuchy, ogórka) kolorowe twarożki. Wszyscy po kolei rozcierali twarożek widelcem, doprawiali jogurtem i pokrojonymi w kostkę nowalijkami. Gdy twarożki były gotowe, Oskar, Bartek i Mateusz rozstawili na stolikach talerzyki i rozłożyli noże i widelce. Panie: Marta i Krysia położyły każdemu 4 rodzaje twarożków. Wszystkie dzieci skonsumowały danie ze świeżą bułeczką posmarowaną przez siebie masłem.
Po tak pysznym posiłku udały się na wiosenny spacer wokół przedszkola.

Krystyna Czurak

NASZE GRUPY 2013-2014